Strona główna » Matura z matematyki » Matura poprawkowa - 7 ważnych odpowiedzi

 

 

Matura poprawkowa - 7 ważnych odpowiedzi

 

Jak uniknąć poprawki z matematyki?

Być może, już po cichu, wzrastają szeregi tych, którzy poszukują odpowiedzi na to pytanie. Poprawka z matematyki to coś, co może się każdemu przydarzyć i nie ma się czego wstydzić. Przede wszystkim warto zadbać o tak efektywny, co pożądany zwłaszcza latem wypoczynek. Warto wypocząć tak fizycznie, jak psychicznie oraz jak najlepiej się zregenerować. Choć szalenie trywialnie to brzmi to różnorodne i regularne posiłki też mają swoje znaczenie w przygotowaniach do egzaminu poprawkowego z matematyki. Ba, stanowią pewny punkt w harmonogramie działań przygotowawczych przed egzaminem poprawkowym. Poprawka wymaga systematyczności w podejściu. Systematyczności, lecz i podtrzymania w sobie motywacji. Codzienna praca (np.2-3 godziny dziennie) czy równie wytrwałe wsparcie tych ,którzy są nam bliscy i wierzą w nasze możliwości nawet wtedy, gdy nam samym zaczyna tej wiary brakować. Wierzą w nas więc zaofiarują nam swój czas celem zweryfikowania, odpytania, sprawdzenia-niepotrzebne skreślić - opanowanego przez nas materiału. Cały ten proces może nam ułatwić nasza macierzysta szkoła, choćby poprzez organizowanie wakacyjnych kursów przygotowawczych. A relacja z nauczycielem/korepetytorem, cierpliwym, uważnym, tworzącym ciepłą atmosferę i mającym poczucie humoru jest nie do przecenienia.

Kiedy jest matura poprawkowa z matematyki?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest następująca: będziemy zdawać maturę poprawkową wtedy, gdy przystąpiliśmy do zdawania wszystkich egzaminów maturalnych, tak ustnych, jak i pisemnych, w wersji podstawowej lub rozszerzonej, a matematyka to jedyny przedmiot niezaliczony. Przewodniczący komisji egzaminacyjnej musi otrzymać deklarację absolwenta w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników, nie później niż do 7 lipca.

Co zabrać na poprawkę z matematyki?

1. Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość ucznia. Bez niego komisja nie ma prawa wpuścić ucznia do sali, w której odbywa się egzamin.
2. Kalkulator prosty.
Narzędzie to ma pozwalać na dodawanie, mnożenie, dzielenie i obliczanie pierwiastków. Nie może posiadać funkcji, które rysują wykresy, analizują dane statystyczne i rozwiązują równania.
3. Cyrkiel i Linijka. To, co narysowane ołówkiem należy poprawić długopisem
4. Długopis czarny.
5. Wzory. Lista wzorów, które może posiadać przy sobie uczeń jest szeroko dostępna.
6. Nieobowiązkowo można mieć ze sobą zegarek.

Poprawka z matematyki jak wygląda?

Powinien być podany zakres materiału do opanowania, chyba że już z góry wiadomo, że będą zagadnienia z obu lub jednego semestru. Egzamin poprawkowy przeprowadza się w ostatnim tygodniu sierpnia, a w szkole, w której zajęcia kończą się w styczniu - po zakończeniu tych zajęć, zgodnie z przepisami nie później niż do końca lutego. Niekiedy dopuszczalne jest rozwiązywanie zadań przy tablicy. Komisja to zazwyczaj dyrektor, nauczyciel uczący i drugi nauczyciel danego przedmiotu. Poprawka jest prawem, nie zaś obowiązkiem ucznia. Aby mieć więc taką poprawkę w sierpniu i zostać sklasyfikowanym, warto napisać podanie do dyrektora szkoły.

Czy poprawka z matematyki jest ustna?

Tak, poprawka z matematyki ma również część ustną. Jeśli chodzi o liczbę zadań to może wystąpił podział 5+3 lub 3+3, czyli tyle samo zadań ustnych, co pisemnych.

Czy poprawka z matematyki jest łatwiejsza?

To pytanie stale powraca na forach. Niemniej warto sobie przypomnieć ,że większość mających poprawkę ją zdaje, a matury poprawkowe są układane równolegle z właściwymi maturami, gdy nie są znane jeszcze wyniki matury głównej.

Poprawka z matematyki jak zdać?

Przede wszystkim przerabiać dużo zadań z arkuszy zadaniowych. Są one dołączane do wyników matur z lat ubiegłych i ogólnodostępne w sieci. Obniżyć poziom stresu. Wypocząć. Prawidłowo się odżywiać. Otaczać życzliwymi i motywującymi osobami. Wierzyć w siebie.




Zobacz także:

Sposób na maturę z matematyki- codziennie przerobić jeden test

Sposób na maturę z matmy

Sprawdź swoją wiedzę i zrób test przed maturą z matematyki!

Zdawalność matury z matematyki w 2015 roku

Zdaję maturę - matematyka podstawowa

Zdaję maturę - matematyka rozszerzona

Do dwóch razy sztuka - poprawka z matematyki

Efektywne przygotowania do matury z matematyki